Posmakuj Kraków! Nowy przewodnik po kulinarnej mapie miasta!

Posmakuj Kraków! Nowy Przewodnik Po Kulinarnej Mapie Miasta!
Total
0
Shares

Dzisiaj oddajemy w Wasze ręce kulinarny przewodnik po Krakowie, który jest efektem kooperacji Kati Płacheckiej z portalu KrakowFood.pl z firmą Targi w Krakowie. To przeszło 70 kulinarnych rekomendacji, dzięki którym pobyt w Krakowie będzie udany! Przewodnik przygotowaliśmy po polsku i po angielsku, jest dostępny za darmo i dla każdego!

Gdzie w Krakowie udać się na syte śniadanie, a gdzie na szybki i pożywny lunch? Którą restaurację wybrać na spotkanie biznesowe, a którą by poznać regionalną kuchnię? Gdzie pójść na niezapomnianą kolację, a gdzie na imprezę integracyjną? 

Odpowiedzi znajdziecie w subiektywnym przewodniku kulinarnym autorstwa Kati Płacheckiej – dziennikarki kulinarnej z Krakowa – powstałym we współpracy z firmą Targi w Krakowie, największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów, właścicielem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Przewodnik jest bezpłatny i ogólnodostępny. 

Pobierz “Kraków – przewodnik kulinarny” w wersji polskojęzycznej

Download “Kraków – a culinary guide” in English

Przygotowanie przewodnika dla gościa biznesowego Targów w Krakowie było dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. Wybrałam przeszło 70 restauracji, kawiarni i barów, które wyróżniają się dobrą kuchnią, ale też są w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla spotkań biznesowych oraz posiadają udogodnienia dla grup. Mam nadzieję, że dzięki udanym kulinarnym wrażeniom, więcej osób wyjedzie z Krakowa z samymi pozytywnymi wspomnieniami – podkreśla Kati Płachecka. 

Każdego roku na wydarzenia organizowane w EXPO Kraków przyjeżdżają setki tysięcy gości z Polski i zagranicy, którzy – przy okazji podróży służbowej – chcą poznać stolicę Małopolski. Po godzinach pracy poszukują miejsca, żeby odpocząć, posmakować regionalnej kuchni lub zintegrować się z zespołem. Zdarza się, że przedłużają pobyt w mieście, aby już prywatnie pozwiedzać Kraków. Trend ten określany jest słowem bleisure powstałym z połączenia angielskich słów: business i leisure, czyli biznes i wypoczynek. To jedno z najważniejszych zjawisk w turystyce, stanowiące istotny punkt w strategii rozwoju Targów w Krakowie. 

W ostatnich latach coraz więcej gości EXPO Kraków zaczęło się do nas zwracać z pytaniem – jaką restaurację lub kawiarnię polecamy w Krakowie, jakie miejsce nadaje się na spotkanie biznesowe, a które warto odwiedzić po godzinach pracy. Odpowiadając, bazowaliśmy na własnych doświadczeniach, licząc po cichu, że te miejsca przypadną do gustu również naszym gościom. W pewnym momencie pytań było tak wiele, że postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi. Przeprowadziliśmy badania, z których wyszło, że bardzo wielu wystawców i zwiedzających przyjeżdżających do Krakowa po godzinach biznesowych rozmów, chcą poznać miasto – tłumaczy Aleksandra Makiel, Head of Marketing w Targach w Krakowie. 

Tak narodził się pomysł na stworzenie przewodnika gastronomicznego po Krakowie.–  Na co dzień nie zajmujemy się gastronomią a organizacją i promocją eventów, dlatego do współpracy zaprosiliśmy Kati Płachecką – pasjonatkę kulinariów z Krakowa, która z myślą o potrzebach gości EXPO Kraków wybrała miejsca szczególne na kulinarnej mapie miasta. Jestem jednak przekona, że z przewodnika śmiało mogą korzystać również mieszkańcy Krakowa, którzy cenią sobie dobrą kuchnię i ciekawe przestrzenie – dodaje Katarzyna Gościańska-Dembowska, PR Managerka Targów w Krakowie.

Pobierz przewodnik i wyrusz na kulinarny szlak po Krakowie!

Transparentna notka: Żadna z restauracji nie zapłaciła za znalezienie się w przewodniku.

Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Słuchaj Kraków Food Podcast!

Słuchaj Kraków Food Podcast!

Nowy Rok 2024, nowy format. Kraków Food to teraz również podcast. W Kraków Food Podcast usłyszycie Kati Płachecką…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like