Zamknięcie Forum Przestrzenie. Słynna klubokawiarnia w Hotelu Forum działała 11 lat

Zamknięcie Forum Przestrzenie. Słynna Klubokawiarnia W Hotelu Forum Działała 11 Lat
Total
0
Shares

Klubokawiarnia Forum Przestrzenie zamyka się po cichu. Przez ostatnie tygodnie ważyły się losy tego kultowego lokalu. Wczoraj trafiła do nas informacja, że 24 marca to ostatni dzień działalności legendarnej miejscówki nad Wisłą.

Klubokawiarnia Forum Przestrzenie otworzyła się wiosną 2013 roku, oferując krakowianom możliwość spędzania czasu w miejscu dotychczas niedostępnym – w nieczynnym od 2002 roku Hotelu Forum. Forum było kolebką krakowskiej hipsterki i wniosło sporo świeżości na imprezowo-kulinarną mapę miasta. Goście Forum siedzieli tu nieraz od śniadania do imprez kończących się nad ranem następnego dnia.

Pozostałe pomieszczenia parteru również dostały nową szansę: pojawiły się punkty usługowe takie jak działający do dziś barber, sklep Forum Designu (obecnie działający w Hotelu Cracovia), Termy Krakowskie (pamiętacie saunę z widokiem na Wawel?) i Forum Wydarzeń, czyli ogromna przestrzeń eventowa w miejscu dawnego grand hallu, hotelowych kuchni, baru i sal konferencyjnych. Organizowano tam m.in. festiwale kulinarne Najedzeni Fest oraz niezliczone imprezy i festiwale muzyczne.

Po pandemii, w październiku 2021 roku w miejscu Forum Wydarzeń otwarta została Hala Forum – koncept typu food hall z częścią barową i ogródkiem, o której zrobiło się głośną za sprawą znanych i lubianych knajpek takich jak Wietnam, Gruba Buła, Veganic czy Curry Up, które otworzyły tu swoje punkty z jedzeniem.

Hala Forum nie miała jednak nic wspólnego z klubokawiarnią Forum Przestrzenie. Choć w teorii miejsca te mogły koegzystować na zasadzie efektu grona i ściągać na bulwar Wołyński jeszcze więcej młodych krakusów, porozumienia między nimi raczej nie było. Dochodziło wręcz do konfliktów o przestrzenie wspólne, toalety, parking.

Zamknięcie Forum Przestrzenie – plotki i domysły

Pierwsze wiadomości o zamknięciu Forum Przestrzenie dotarły do nas w połowie lutego br. i pochodziły od pracowników klubokawiarni oraz ich znajomych.

Kolejne sygnały pojawiły się w marcu, gdy sąsiadująca z Przestrzeniami szkoła tańca Forum Tańca zaprosiła swoich kursantów na pożegnalną imprezę i poinformowała o “Zmianie lokalizacji”:

“Żegnamy się z obecną lokalizacją, do końca marca zajęcia odbywają się normalnie w znanym Wam miejscu. Co dalej – będziemy Was informować na bieżąco.” – czytamy na facebookowym profilu Forum Tańca.

Jeszcze kilka dni temu mówiło się o tym, że być może Przestrzenie pozostaną otwarte do końca kwietnia. Jednak wczoraj pracownicy Forum Przestrzenie poinformowali swoich znajomych, że 24 marca to ostatni dzień działalności klubokawiarni.

Przez cały ten czas nie pojawił się jednak żaden oficjalny komunikat ze strony Forum Przestrzenie. Możemy się jedynie domyślać, że zapewne trwała batalia prawna o to, by lokalu nie utracić. Nawet informacja o imprezie zamykającej lokal rozeszła się dziś po Krakowie wyłącznie pocztą pantoflową.

Co dalej z Hotelem Forum?

Nieoficjalnie mówi się, że lokal i ogródek należący dotychczas do Forum Przestrzenie, trafią teraz w ręce właścicieli sąsiedniej Hali Forum.

Przed Hotelem Forum rozpoczęła się budowa kładki pieszo-rowerowej Kazimierz-Ludwinów.

Na bulwarze Wołyńskim ma powstać zapowiadana od lat plaża.

Jednocześnie na ostatnim piętrze hotelu trwa remont nowo powstającego klubu Panorama, o którym pisałam już nieco w artykule Nowe restauracje w Krakowie 2024.

Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Śniadanie Kraków - 45 Najlepszych Śniadaniowni W Krakowie

GDZIE NA ŚNIADANIE Kraków – 45 najlepszych śniadaniowni!

Gdy szukacie miejsca na świetne śniadanie Kraków dostarcza wielu odpowiedzi. Śniadania na mieście po prostu pasują do krakowskiego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like