Ulubione restauracje Krakowian

Ulubione Restauracje Krakowian
Total
0
Shares

Oto TOP 10 restauracji w Krakowie wybranych przez moją społeczność. Ten tekst przygotowałam na podstawie kilkuset głosów zebranych w ankiecie na Instagramie @krakow.food_kati. Pamiętajcie, że nie wszystkie te miejsca pokrywają się z moimi prywatnymi faworytami. 😉

NAJLEPSZE RESTAURACJE W KRAKOWIE

 1. MOLAM
  Zasłużone pierwsze miejsce! Najwięcej głosów zgarnął MOLAM. Nie jestem zaskoczona! Ta tajska kantyna, w której od lat dowodzi Tomek Muza, została hitem od samego otwarcia i nigdy nie spadła z podium. Karta tajskich dań zmienia się praktycznie codziennie, ale są też evergreeny, na które zawsze możecie liczyć. Restauracja-siostra: LUKTUNG.
 2. EUSKADI
  Prawie 6 lat na kulinarnej scenie i niezmienna perfekcja. Małe talerzyki Pintxos szefa Damiana Surowca podbiły serca foodies z całej Polski. Można tu poznać wiele nowych smaków – zaglądajcie do karty specjałów! Po remoncie jest tu sporo miejsca.
 3. NOLIO
  Kraków kocha NOLIO! To już 7 lat, odkąd do Krakowa zawitała verace pizza napoletana. Do ulubionych dań gości należą też tatary, raviolo con uovo i sernik z ricotty. Bez rezerwacji stolika musicie się liczyć z długą i bezlitosną kolejką.
  Szef kuchni: Krystian Tarczoń.
 4. MEZZALIANS
  Kuchnia syryjsko-libańska, która uwodzi, wciąga, uzależnia! Przychodźcie jak największą grupą, żeby spróbować wszystkich mezze.
  Szefostwo kuchni: Agata Dembek-Dziwosz, Rami Muszyński
 5. FOLGA
  Śródziemnomorska, bazująca na jakościowym produkcie, stworzona do dzielenia się – oto Folga, restauracja z wine barem na Kazimierzu. Ostrygi, kawior, trufle… to tutaj!
  Szef kuchni: Tomasz Tracz
 6. SALUTE
  Włoskie talerzyki spuntini, hiszpańskie tapas i niezwykłe koktajle- podobnie jak Wy, ja też kocham to miejsce! Salute to dowód na to, że da się zrobić niezwykle popularną włoską knajpę bez pizzy. Nie znacie? Sprawdźcie koniecznie. Wycieczki na Zabłocie nabiorą sensu.
  Szef kuchni: Dawid Macheta. Szef baru: Paweł Gajzler.
 7. FILO
  Szefka kuchni Adrianna Wójcikowska zachwyca swoimi interpretacjami greckich dań w małym bistro FILO. Szczera rekomendacja: spróbujcie wszystkiego. Restauracja-siostra: Powstaje w Podgórzu.
 8. KARAKTER
  Słowa kluczowe: podroby, mięsa, tłusto. 😉
  Karakter od lat trzyma się w krakowskiej topce. Czy to przypadkiem nie tu zaczął się cały szał na wina naturalne? No raczej! To tutaj zjecie kultowy stek rzeźnika, żebro, mule w żurku i grubo siekane tatary (wołowy, z koniny i ze strusia)/ Chociaż ogromnie szanuję to, co szef Daniel Myśliwiec tworzy w swojej kuchni, to Karakteru nie ma w moim prywatnym top 10.
 9. BOTTIGLIERIA 1881
  Pierwsza w Krakowie gwiazdka Michelin. Obecnie również jedyna w Polsce! Szykujcie się na niezwykłe kulinarne przeżycia i… parę tygodni oczekiwania na stolik. 😉 #Warto

  Bonusowa piątka:
 10. ZAZIE BISTRO
 11. WSCHÓD BAR
 12. LUKTUNG
 13. L’Concept 13
 14. POD RÓŻĄ
 15. YOUMIKO SUSHI
Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Kalendarz Wydarzeń W Krakowie 2023 - Dizajn, Moda, Kulinaria

Kalendarz wydarzeń w Krakowie 2023 – dizajn, moda, kulinaria

Możecie już uzupełniać swoje kalendarze na 2023! Oto wstępna lista znanych i lubianych weekendowych wydarzeń, które wyciągają nas…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like