Oddaj krew i odwiedź ulubiony lokal! W tym roku restauracje przeszły same siebie

Oddaj Krew - Odwiedź Gastro. Wakacyjna Akcja Krwiodawstwa
Total
0
Shares

Zawsze chcieliście oddać krew, ale jakoś się nie składało? Słuchajcie! Teraz za oddanie krwi można zgarnąć coś pysznego w fajnych krakowskich knajpkach. Wakacje to okres gdy krwi potrzeba najbardziej – wypadków jest więcej, a regularnych dawców mniej. O dodatkową zachętę zadbali więc krakowscy restauratorzy. W ramach ich akcji, oddając krew do końca sierpnia, można w nagrodę spróbować napojów i dań w 11 różnych lokalach. 

Akcja “Oddaj krew – odwiedź gastro” odbywa się po raz trzeci z inicjatywy właścicieli lokalu Nalej Se, 10 innych punktów gastronomicznych i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie w ramach której otrzymać można zaproszenie na kawę, pizzę, piwo, sushi czy lody. 

Zasady są bardzo proste – każdy, kto odda krew w okresie do końca wakacji, otrzyma specjalny kupon, upoważniający do wizyty w punktach, które dołączyły do akcji krakowskiej gastronomii.

W każdym z nich honorowi dawcy krwi będą mogli odebrać pyszne produkty kojarzące się z danym miejscem. 

To kolejne wakacje, kiedy występują niedobory krwi. Obecnie jej deficyty występują głównie w  grupach RhD ujemnych. To oznacza, że planowe zabiegi operacyjne mogą być przesuwane w czasie. Dlatego po raz kolejny udało nam się zachęcić innych właścicieli lokali, by dołączyli do inicjatywy i postanowili w najlepszy możliwy sposób zachęcić do oddania krwi – oferując swoje produkty .

– mówi Krzysztof Dąbrowa, inicjator akcji i współwłaściciel lokalu Nalej Se z ulicy Podgórskiej. 

Do akcji, która potrwa do końca sierpnia dołączyły:
Poranki, Salute, Nalej Se, Kinki Ramen, Daigo Sushi, Sady Bistro, Pizzicletta, kawiarnia Kawa, pub i mikrobrowar TEA Time Brewpub, gamepub Cybermachina i lodziarnia Najs Ajs

Lista wygląda imponująco!

Oddając 450 mililitrów krwi możecie odwiedzić wszystkie te lokale i spróbować wszystkich “nagród” – dań, deserów, lunchów, kaw, piw (w tym bezalkoholowych) i drinków. 

Gdzie oddać krew KRAKÓW

Kupony dla krwiodawców są wydawane od czwartku 27 lipca przy ul. Rzeźniczej 11 oraz przy ul. Wielickiej 265  i na os. Na Skarpie 66a. Na zakończenie akcji, organizatorzy planują także wydarzenie plenerowe z udziałem autobusu dla krwiodawców. 

Oddaj Krew - Odwiedź Gastro. Krakowska Wakacyjna Akcja Krwiodawstwa.

Wśród wymogów, które kwalifikują potencjalnych honorowych dawców, znajdują się: wiek od 18 do 65 lat, waga nie mniejsza niż 50 kilogramów, dobry stan zdrowia.

Każda osoba chętna do oddania krwi zostanie poddana badaniu lekarskiemu i laboratoryjnemu , aby upewnić się, że oddanie krwi będzie bezpieczne dla niej i dla biorców składników krwi wytworzonych z tej donacji.

Do dzieła!

Oddaj Krew - Odwiedź Gastro. Krakowska Wakacyjna Akcja Krwiodawstwa.

Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Kraków Mood Butikowe Lokalne Targi

Kraków Mood w hotelu Stradom House

W Krakowie debiutuje moje nowe wydarzenie – Kraków Mood. Chcę pokazywać współczesny krakowski styl życia i przedstawiać Wam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like