Restauracje otwarte w Święta Bożego Narodzenia

Choinka
Total
0
Shares

Co roku w grudniu w sieci pojawiają się pytania, czy są restauracje, gdzie można zjeść Wigilię w Krakowie. Kraków nie zamyka się na Święta! Choć większość z nas, krakusów, będzie siedzieć przy stole w rodzinnych domach, a pracownicy gastro będą mogli wreszcie odpocząć, są i restauracje, które będą otwarte 24.12, a także w pierwszy i drugi dzień Świąt. Co to za miejsca? Oto sprawdzone tropy!

Kraków – restauracje otwarte w Wigilię 24.12

Choć sporo miejsc otwartych będzie w porze śniadaniowej (np. Astrid, Urban Coffee, Knitted Coffee), później zostaną zamknięte, by pracownicy mogli świętować ze swoimi rodzinami. Gdzie w takim razie zjeść kolację wigilijną?

W Wigilię z pomocą przychodzą przede wszystkim restauracje w hotelach. Wiele z nich szykuje dla swoich gości wyjątkowe propozycje nawiązujące do polskich świątecznych smaków. Przykładowo, Hotel Rubinstein proponuje kilkudaniową kolację degustacyjną, na którą składają się same tradycyjne polskie dania, w cenie 350 zł od osoby. Nie należy zwlekać z decyzją – w hotelu Stradom House miejsca na kolację wigilijną zostały już wyprzedane.

Najfajniejszą, moim zdaniem, propozycję na spędzenie Wigilii przygotowała restauracja Ciepło (ul. Dietla 15). W menu a la carte do wyboru: kutia, zupa grzybowa i barszcz, śledzie, pierogi z kapustą i grzybami, gołąbki, pieczony pstrąg i pampuchy. Zapowiada się smakowicie! Restauracja będzie w tym dniu otwarta do 21:00. Stoliki wigilijne należy rezerwować do piątku 22 grudnia.

Co jednak, jeżeli nie obchodzicie Świąt i chcecie zjeść coś innego, niż tradycyjne potrawy Wigilijne? W takiej sytuacji warto zwrócić się w stronę gastronomii prowadzonej przez społeczność ukraińską w Krakowie. Ukraińcy w większości obchodzą święta Bożego Narodzenia w obrządku Prawosławnym, czyli dopiero 6.01. To oznacza, że w dniach 24-26 grudnia możecie liczyć na możliwość zamówienia pizzy, sushi czy innych dań kuchni świata. Zaglądajcie do aplikacji dowozowych oraz bezpośrednio na profile w mediach społecznościowych restauracji. Na przykład Biblioteka Resto Bar przy Nadwiślańskiej 3 będzie działać w dniu 24.12 od 10:00 aż do 23:00. Kawiarnia ze śniadaniami Fable Cafe (ul. Rajska 20) w Wigilię zamknie się dopiero o 20:00.

Niektóre puby, bary i kluby organizują “Pasterki” – imprezy, na których można odreagować nadmiar rodzinnych dyskusji i spalić trochę kalorii na parkiecie. Na taką imprezę możecie wybrać się m.in. do baru Bałtyk – tam zaczyna się już o 21:00.

Kraków – restauracje otwarte w Święta – Boże Narodzenie 25.12

Boże Narodzenie to dla wielu Krakowian czas na rodzinne spacery, a celem często jest oglądanie szopek w różnych kościołach Starego Miasta. Świąteczne dni spędza też u nas bardzo wielu turystów z zagranicy. Z tego powodu, z roku na rok coraz więcej restauracji decyduje się na otwarcie lokali w Boże Narodzenie. W rejonie Rynku Głównego i Kazimierza znajdziecie całkiem sporo otwartych kawiarni, cukierni i restauracji. Gwarantuję, że będzie w nich gwarno!

Kraków – restauracje otwarte w dniu 26.12

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia już prawie cała gastronomia w centrum Krakowa powraca do normalnego funkcjonowania. Jako przykład mogę podać Astrid, Wesoła Cafe, Somnium, Knitted Coffee, Nolio, Nolio POP, Salute, Karakter. Możesz śmiało wybrać się spontanicznie do centrum Krakowa – na Stare Miasto lub na Kazimierz.

Pięknego świątecznego czasu!

Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Daria Latała: O Sezonowości

Daria Latała: O sezonowości

Param się rzemiosłem, nie chce być inaczej. W polu robię (teraz jakby mniej), bo zimą robię też w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like