Słuchaj Kraków Food Podcast!

Słuchaj Kraków Food Podcast!
Total
0
Shares

Nowy Rok 2024, nowy format. Kraków Food to teraz również podcast. W Kraków Food Podcast usłyszycie Kati Płachecką i Paulinę Nawrocką, które ze swadą gawędzić będą na tematy aktualne dla krakowskiej gastronomii. Odcinki w duecie Płachecka & Nawrocka ukazywały się będą raz w miesiącu.

Na początek – bonus, czyli odcinek 0, w którym tłumaczymy się z tego, kim jesteśmy i po co założyłyśmy ten podcast.

Kraków Food Podcast STYCZEŃ 2024

W pierwszym odcinku podsumowujemy najciekawsze kulinarne wydarzenia 2023 roku, rozmawiamy o trendach, które widoczne będą w kartach menu w 2024 roku oraz uchylamy rąbka tajemnicy w temacie najbardziej oczekiwanych otwarć restauracji w 2024 roku.

Kraków Food Podcast LUTY 2024

W Krakowie to miesiąc pączków, które w tym roku są hedonistyczne! Bywają drogie, są smażone na smalcu, są wegańskie, są i pieczone… Słowem: takie, jakie sobie wymarzycie. Gdzie znaleźć pączka idealnego? W odcinku opowiadamy o naszych poszukiwaniach najlepszego pączka w Krakowie, wspominamy też kultowe rankingi pączków i tłustoczwartkowe słodkości z dzieciństwa.

Kraków Food Podcast MARZEC 2024

Rozmawiamy o liderkach, kobietach z krakowskiej gastronomii, które widać lub nie. Wspominamy tę, którą straciłyśmy. 
Kraków doceniamy z perspektywy naszych ostatnich wojaży, porównując go do innych europejskich miast. Restauracje w Krakowie są naprawdę dobre i nie mamy się czego wstydzić przed światem! W krakowskiej gastronomii na wiosnę dzieje się dużo – wszyscy szykują się do sezonu, pojawią się nowe restauracje, ruszają festiwale kulinarne, rozkręcają się pop-upy. Są i zamknięcia, o których też mówimy w odcinku.

Kraków Food Podcast KWIECIEŃ 2024

W kwietniu rozmawiamy o nagłym ataku lata i nadchodzących festiwalach kulinarnych. Fantazjujemy o nowalijkach, bo młoda kapusta i szparagi opanowały miejskie stragany. W Krakowie wciąż panuje kuchnia włoska: triumfy święcą focaccie, kremowy makaron z kręgu sera i gelato, a Krakowski Makaroniarz wydaje nową książkę. Kati prezentuje swój przewodnik kulinarny po Krakowie.

Kraków Food Podcast MAJ 2024

Obgadujemy Bufet – nowo otwartą restaurację Przemka Klimy. Mówimy o zamknięciu najsłyniejszej piekarni rzemieślniczej i o trudach pieczenia chleba. Wraz ze startem Juwenaliów wyruszamy w korowód studenckich wspomnień kulinarnych.
Dowiecie się, gdzie wagarowała Paulina i gdzie na pierwsze randki chodziła Kati. Maj to również czas grillowania i lodów, więc i tych wątków nie zabraknie w naszych opowieściach. Zaskakująco dużo uwagi poświęcamy okolicy ulicy Rakowickiej, gdzie wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Odkrywajcie z nami krakowską gastronomię!

Kraków Food Podcast CZERWIEC 2024

W Krakowie wysyp nowych knajp! A my czekamy na wyniki Michelin. Czy czerwiec to najlepszy kulinarnie miesiąc w roku? Niewykluczone! Zajadamy jagodzianki i polecamy nowe dobre lodziarnie (również dla wegan!). Zdradzamy, gdzie w Krakowie szalała ostatnio Magda Gessler. Kręcimy się po Placu Szczepańskim i po Dąbiu. Dużo nowinek i westchnień do bobu, truskawek i fasolki!

Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Nowe Restauracje W Krakowie 2024

Nowe restauracje w Krakowie 2024

Nic tak nie rozgrzewa wrotek u krakowskich foodies, jak informacje o nowych restauracjach w Krakowie! W roku 2024…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *