Wine bary w Krakowie

Wine Bary W Krakowie
Gdzie na wino w Krakowie? Lista 20 najprzyjemniejszych krakowskich wine barów.
Total
0
Shares

Małopolska jest polską stolicą win naturalnych – zarówno pod względem winnic, jak i ludzi z winem związanych. A zatem gdzie na wino? Kraków dostarcza na to pytanie naprawdę sporo satysfakcjonujących odpowiedzi. Winiarnie wyrastają w Krakowie jak grzyby po deszczu, a przodują adresy z naturalnymi winami. Najwięcej wine barów znajdziecie na Starym Mieście i Kazimierzu, ale sprawdźcie też listę perełek w pozostałych dzielnicach Krakowa. Zebrałam dla Was 20 najlepszych miejsc!

Zwróć uwagę na oznaczenia HIT – te miejsca polecam najbardziej!

Wine bar Kraków STARE MIASTO

HIT Dzikie Wino Rynek Główny 27
Kiedy w podwórku kamienicy Pod Baranami otwarte zostało Dzikie Wino, chodzenie na Rynek znowu nabrało sensu. Przepiękny ogródek i klimatyczne wnętrza, selekcja win (w tym polskich), tapasy szefa Bartka Stysia.
Krakowski lifehack: W okresie przedświątecznym unikajcie grzańca na bożonarodzeniowym kiermaszu, przyjdźcie po grzane wino do Dzikiego Wina.

Dzikie Wino na Kleparzu Stary Kleparz
Starokleparski oddział Dzikiego Wina mieści się w samym roku placu, przy ulicy Świętego Filipa. Na Kleparzu sprzedaje się wyłącznie wina polskie. Odbywa się tutaj sporo degustacji i spotkań z winiarzami. Warto śledzić kalendarz wydarzeń!

HIT Vinoteka 13 Rynek Główny 13
Kto wie, ten wie, że w podziemiach domu handlowego Vitkac od kilkunastu lat działa bar, w którym napijecie się (bez korkowego!!!) win z importu rodziny Likusów. Selekcja jest doskonała, a do wina możecie przekąsić coś drobnego z menu barowego, lub zamówić obłędne dania z restauracji L Concept 13.

Winoteka Winoman Retoryka 21

Wine bar i sklep Stoccaggio Krupnicza 9
Niech was nie zwiedzie ciemna witryna – tam w środku jest życie! Stoccaggio posiada oddaną bazę klientów, którzy od lat są wiernymi fanami tego miejsca. Do wina – jedzenie, w tym nawet menu degustacyjne.

Baqaro Rakowicka 11
We włoskim klimacie, tanio, z weneckimi przekąskami.

Wine bar Kraków KAZIMIERZ

Karakter Brzozowa 17
To tutaj wszystko się zaczęło! Restauracja ze wspaniałą kartą win, odznaczona Bib Gourmand od Michelin.

HIT Trzy Cztery Krakowska 34
Kameralny lokal z przypomina mi plan teledysku Gotye “Somebody that I used to know”. Światło zmiękczone przez pastelowe abażury, łukowate sklepienie, zawsze świeże kwiaty i PRL-owskie meble tworzą przyjazny klimat, jakiego próżno szukać w innych wine barach. W Trzy Cztery znajdziecie selekcję win naturalnych i kartę małych i większych przekąsek.

NOTO Wine Bar Meiselsa 14
Niewielki (25 miejsc), ale bardzo przytulny wine bar o ładnym wystroju. NOTO może pochwalić się sporym zielonym ogródkiem. Bardzo smaczne przekąski na zimno – polecam szczególnie deskę serów, bo nie ma tam żadnych przypadkowych propozycji. Sommelier: Krzysztof Jania.

Cwane Wino Bożego Ciała 10
Gruziński adres w sercu Kazimierza.

Enoteka Kazimierz Miodowa 32
Wine bar należący do właściciela jurajskiej Winnicy Kresy.

Wine bar Kraków PODGÓRZE

HIT Miro Wine bar Rynek Podgórski 13
Za sprawą sommelierki Weroniki Paluszek, z generycznego sklepu Miro zmieniło się w ulubiony przez lokalsów wine bar z podniecającą selekcją win naturalnych. Warto ich śledzić w social mediach, bo organizują dużo degustacji.

Wine Garage Zamoyskiego 24
Pod latarnią najciemniej, a ten wine bar ulokowany jest przy samym posterunku Policji! Zarazem tuż obok jednego z wejść do Parku Bednarskiego. Bezpieczna selekcja win dla każdego, w tym polskie etykiety.

KROPKA Rynek Podgórski 4
Bistro Szymona Sieranta i Wery Leszczyńskiej wyposażone jest w same dobre naturalne etykiety. Jeżeli wpadacie na wino, zamówcie przynajmniej pół karty, bo jedzenie jest fenomenalne!

Jej wina Nadwiślańska 11
Otwarty w 2022 roku wine bar Jej Wina to niewielki lokal w bloku przy Nadwiślańskiej. Z naturali znajdziecie tu wina od importera Josepha de Blasi, twórcy Naturalistów.

Wine bar Kraków ZABŁOCIE

HIT Krako Slow Wines – Lipowa 6f
Przy ulicy Lipowej siedzi się miło i spokojnie, a postindustialny budynek daje niesamowity klimat. To miejsce, które jako nieliczne sprzedaje swoje wina na miejscu bez korkowego, a ceny kieliszków są bardzo przystępne. Lipowa ma wina ze środkowej Europy – Słowacji, Czech, Austrii, Węgier, Słowenii i Gruzji. Są również wina polskie, cydry i wybór piw. W zaparkowanym przed lokalem food trucku można zamówić dania z grilla.

Salute! Romanowicza 4
Choć pierwsze skrzypce gra tu bar, Salute! może pochwalić się całkiem pokaźną kartą win, w tym naturalnych.


Wine bar Kraków KROWODRZA

HIT BAŁTYK Bar Nowowiejska 11
Bardzo modny naturalny wine bar na Krowodrzy. Hitem na insta stał się ich pouczający neon “Trzeźwymi bądźcie”.
Koncerty, wykłady, kulinarne pop-upy, a od niedawna również śniadania i karta wieczorna. Prawdopodobnie najbardziej popularny wine bar w Krakowie AD 2023.

GMT Georgian Wine&Art Gallery Bytomska 23
Gruziński ogródek w środku osiedla, z wstępem tylko dla dorosłych (w końcu to wine bar!). Wina z małych rodzinnych winnic, wyselekcjonowane przez właścicieli. Oprócz wine baru, mają też sklep przy ul. Dajwór 20.

Wine Garage Józefitów 8
Po schodkach w dół – znajdziecie Wine Garage – sklep i wine bar z obszerną kartą dań.


Kati Płachecka
Obserwuj
Total
0
Shares
Gdzie Po Chleb? Najlepsze Piekarnie W Krakowie I Okolicach

Gdzie po CHLEB? Najlepsze piekarnie w Krakowie i okolicach

Czy w Krakowie otwiera się najwięcej rzemieślniczych piekarni w Polsce? Bardzo możliwe! W ostatnich trzech latach wyrastają jak…

Comments3

  1. Super zestawienie ja ze swojej strony często zaglądam do Cwane Wino na Kazimierzu. Fajny lokal z dużym asortymentem Win i przyjemną atmosferą. 🙂 Polecam

  2. A.ja że swojej strony dodam że jest super miejsce na Lubicz, Ferment! Polecam! Sklep z winem i whisky / wine & whisky bar!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like